Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Ubuntu w Sklepie Windows, tak, to się dzieje naprawdę

Microsoft loves Linux. O tym zwrocie było w mediach głośno przez długi czas. Satya Nadella nie rzucał tak poważnych słów na wiatr – już dzisiaj można pobrać najpopularniejszy system, bazujący na pingwinku, prosto ze Sklepu Windows.

Microsoft zmienił się diametralnie przez ostatnie kilka lat. Windows odszedł w cień i teraz Microsoft skupia się głównie na swoich usługach abonamentowych 365. Promowana jest funkcja Insider, w której użytkownicy otrzymują dostęp do przedpremierowych aktualizacji w celu wyszukiwania i raportowania błędów. MS nie pozostaje im jednak dłużny, udostępniając licencję pełnoprawnej wersji systemu za darmo.

  ubuntu sklep windows  

Sama instalacja Ubuntu sprowadza się do jego pobrania i uruchomienia setupu. Dokonać tego mogą insiderzy oraz inni użytkownicy po zainstalowaniu nowszej wersji systemu niż tej oficjalnie dostępnej. System zostanie uruchomiony w specjalnej „piaskownicy” windowsowej, dzięki czemu bezproblemowo współpracuje on z okienkami.

 

Zaskakujące. Kiedyś pojęcie „Ubuntu w sklepie Windows” było nie do pomyślenia. Użytkownicy okienek oraz pingwina prowadzą wojny między sobą od zarania dziejów. Teraz Microsoft wychodzi ponad podziały, udostępniając oprogramowanie, można by rzec, we własnym systemie.

 
 

Źródło: Microsoft

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku