Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Nowy król na scenie kart graficznych

Kilka dni temu zniesiono embargo na wyniki wydajnościowe nowego produktu od Nvidii. Już teraz możemy śmiało stwierdzić, że jest to potwornie dobra maszyna – GDDR5X działające z szybkością 11 Gbps, o pojemności 11 GB powalają na nogi konkurencję. Pierwszy nakład najnowszego dziecka „zielonych” wyprzedał się na przestrzeni ostatnich paru dni.

 

Czym może pochwalić się nowy GTX? Jak mówi producent, jest to najbardziej zaawansowana architektura GPU na świecie – oparta na Pascalu. Na dzień dzisiejszy dostępne na rynku jest wydanie Founders Edition – czyli prościej mówiąc chłodzenie referencyjne w postaci turbiny w metalowej obudowie. W najnowszej odsłonie GTX’a duży nacisk kładziono na rozwijającą się technologię VR, którą teraz wspiera Nvidia Ansel™.

Zdjęć produktu:

1/3

Porównując 1080 Ti do 980 Ti zauważamy podstawowe różnice w architekturze – zmiana z Maxwella na cenionego Pascala. Oprócz wspomnianych wartości pamięci i jej szybkości również częstotliwość ulegała zmianie – z 1075 MHz w przypadku 980 Ti, do 1582 MHz w najnowszej karcie. Producent oferuje możliwość dokupienia mostka SLI do stworzenia połączeń 2, 3 i 4 slotowych – obecnie jego cena to lekko poniżej 200 zł.

 

Na koniec zostawiłem niemałą gratkę dla entuzjastów. Podczas tegorocznego eventu Nvidii „The Rise of Titans”, Jarek „Blackwhite” Arczyński miał okazję przetestować funkcjonowanie połączenia aż trzech GTX 1080 Ti! Jak radzi sobie taki zestaw? Oceńcie sami.

IMG_20170307_190023 Źródło: NVIDIA
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku