Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Generator fałszywych portretów od Nvidii

Dożyliśmy czasów, kiedy coraz trudniej odróżnić prawdziwego człowieka wypowiadającego się w Internecie, od programu imitującego człowieka, czyli bota.

 

Nvidia opracowała algorytmy, które generują foto-realistyczny obraz przedstawiający twarz człowieka. Jeden z nich generuje faktyczny wygląd. Drugi natomiast ocenia to, co powstało i decyduje, czy obraz jest wystarczająco przekonywujący, czy odrzucić i rozpocząć generowanie od nowa. Informacje te trafiają do systemu, który „uczy” się na błędach. Oznacza to, że po pewnym czasie algorytm odrzucający nie będzie już potrzebny.

   

Ocena jest prowadzona na podstawie informacji pozyskanych ze zdjęć które obecnie można znaleźć w Internecie. Jak na razie, jedynie celebryci są brani pod uwagę i to ich twarze są reprodukowane przez owy system.

  nvidia generator portretow  

Z jednej strony jest to bardzo postępowe rozwiązanie. Projektowanie postaci do gier będzie zdecydowanie prostsze. Podobne algorytmy mogą stworzyć animację i dźwięki, które mają imitować mowę ludzką. Istnieje też druga strona tego medalu, niestety dość negatywna. Systemy mogą być używane również do tworzenia fałszywych kont na portalach społecznościowych i innych.

 
 

Źródło: Hexus.net

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku