Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Rejestracja

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Planet GS-5220-48T4X

Data Publikacji: 19 listopada, 2014

komentarzy:

Zarządzalny switch L2 z 48 portami 10/100/1000 Mb/s w tym 4 portami SFP i 4 portami 10G SFP ze sprzętowym statycznym routingiem L3 IPv4/IPv6

  Idealne połączenie 10G Uplink, obsługi wysokiej gęstości oraz statycznego routingu w warstwie 3 Planet GS-5220-48T4X to gigabitowy zarządzalny switch warstwy 2+, który został wyposażony w 48 portów 10/100/1000 Mb/s, 4 porty SFP, 4 porty 10G SFP+ oraz obsługę statycznego routingu w warstwie 3, a wszystko to zamknięto w obudowie o rozmiarze 1U. Dzięki łączu 10G, GS-5220-48T4X może obsługiwać bardzo duże ilości danych w bezpiecznej technologii, połączonej do sieci szkieletowej przedsiębiorstwa lub serwerów o dużej pojemności. Każde z gniazd SFP+ obsługuje technologię Dual Speed, 10GBase-SR/LR oraz 1000Base-SX/LX, co oznacza, że administratorzy mogą elastycznie wybrać odpowiedni transceiver SFP/SFP+ w zależności od odległości lub wymaganej prędkości transmisji. GS-5220-48T4X_Front-Panel-Introducton_s Podwójna skalowalność IPv6 / IPv4 Dzięki obsłudze protokołów IPv6 oraz IPv4, GS-5220-48T4X pomaga małym i średnim firmom całkowite przejście na technologię IPv6 przy niewielkim całkowitym koszcie, ponieważ eliminuje konieczność wymiany dotychczas używanego sprzętu. Wystarczy odpowiednia konfiguracja sieci brzegowej IPv6 FTTx. GS-5220-48T4X-1_s Routing VLAN IPv4 i IPv6 w warstwie 3 dla bezpiecznego i elastycznego zarządzania GS-5220-48T4X nie tylko zapewnia wysoką wydajność transmisji i obsługę nowoczesnych technologii w warstwie 2 i 4, ale także pozwala na statyczny routing VLAN IPv4 / IPv6 w warstwie 3, który pozwala na łączenie różnych sieci VLAN i różnych adresów IP w celu zapewnienia wyższego poziomu bezpieczeństwa, bardziej elastycznego zarządzania i łatwiejszego wdrażania nowych urządzeń sieciowych.   Solidne funkcje w warstwie 2 Planet GS-5220-48T4X obsługuje zaawansowane funkcje, takie jak dynamiczną agregację portów, Q-in-Q VLAN, private VLAN, protokół Multi Spanning Tree (MSTP), QoS warstwy 2 do warstwy 4, kontrolę pasma oraz IGMP / MLD Snooping. Dzięki funkcji agregacji portów, GS-5220-48T4X umożliwia działanie szybkich magistral poprzez połączenie wielu portów światłowodowych oraz zapobieganie awarii łącza. GS-5220-48T4X-2_s   Wysoki poziom bezpieczeństwa Switch GS-5220-48T4X obsługuje listę kontroli dostępu (ACL) z warstwy 2 do warstwy 4, która zapewnia pełne bezpieczeństwo. Może być wykorzystywana do ograniczania dostępu do sieci poprzez blokowanie pakietów w oparciu o źródłowy i docelowy adres IP, porty TCP / UDP lub zdefiniowane aplikacje sieciowe. Mechanizmy bezpieczeństwa zawierają również technologię uwierzytelnianie użytkowników i urządzeń 802.1X. Dzięki funkcji prywatnego VLAN, mozna zapobiec komunikacji pomiędzy brzegowymi portami, co zwiększa prywatność użytkownika. Planet GS-5220-48T4X wspiera również DHCP Snooping, IP Source Guard oraz Dynamic ARP Inspection, aby zapobiegać atakom IP snooping, które polegają na odrzucaniu pakietów ARP z nieprawidłowymi adresami MAC. Administratorzy sieci mogą dzięki temu budować dobrze zabezpieczone sieci w znacznie krótszym czasie i przy mniejszym wysiłku.   Doskonała kontrola ruchu sieciowego GS-5220-48T4X został wyposażony w funkcję zarządzania ruchem oraz technologię QoS aby zwiększyć możliwości usług sieciowych w małych i średnich firmach. Funkcja QoS oparta jest na klasyfikatorze ruchu w warstwie 4 oraz na limiterze pasma, które są szczególnie przydatne dzierżawcom łączy sieciowych, operatorom Telco lub dostawcom usług telekomunikacyjnych. QoS umożliwia również pełne wykorzystanie ograniczonych zasobów sieciowych i gwarantuje najlepszą wydajność w zastosowaniach VoIP oraz transmisjach video konferencji.   Efektywne i bezpieczne zarządzanie Zarządzalny switch GS-5220-48T4X umożliwia zarządzanie przez konsolę, interfejs sieciowy oraz protokół SNMP. Wbudowany interfejs sieciowy do zarządzania jest łatwy w użyciu, niezależny od platformy i umożliwia zaawansowaną konfigurację urządzenia. GS-5220-48T4X obsługuje również protokół SNMP (Simple Network Management Protocol), dzięki czemu może być obsługiwany przez dowolne oprogramowanie zgodne z tym standardem. Aby skrócić czas potrzebny na naukę obsługi, GS-5220-48T4X oferuje linię poleceń i port konsoli podobne do tych stosowanych w urządzeniach Cisco, dlatego użytkownicy nie muszą uczyć się nowych poleceń. Ponadto GS-5220-48T4X oferuje zdalne bezpieczne zarządzanie przy wykorzystaniu SSH, SSL i połączeń SNMPv3, które szyfrują zawartość pakietów podczas każdej sesji.   Elastyczność i łatwa możliwość rozbudowy Cztery sloty mini-GBIC wbudowane w GS-5220-48T4X obsługują podwójną prędkość, ponieważ umożliwiają montaż modułów światłowodowych 100Base-FX oraz 1000Base-SX/LX SFP (Small Form-Factor Pluggable). Dlatego administratorzy mogą elastycznie dobrać odpowiedni moduł SFP, w zależności od odległości lub wymaganej prędkości transmisji. Odległość może zostać zwiększona z 550 m do 2 km (światłowód Multi-Mode) lub nawet 10/20/30/40/50/70/120 kilometrów (światłowód Single-mode lub WDM). To rozwiązanie sprawia, że switch może być stosowany w centrach danych przedsiębiorstw.   Inteligentny mechanizm diagnozy SFP Planet GS-5220-48T4X obsługuje funkcję SFP-DDM (Digital Diagnostic Monitor), która znacznie pomaga administratorom sieci łatwo kontrolować parametry SFP, takie jak optyczna moc wyjściowa / wejściowa, temperatura i napięcie zasilania modułu w czasie rzeczywistym. GS-5220-48T4X-3_s Marka Planet Technology®: Korporacja Planet Technology jest jednym z wiodących w świecie przedsiębiorstw działających w branży technologii sieciowych IP. Projektuje, rozwija i dostarcza nowoczesne rozwiązania do przesyłania danych, dźwięku i obrazu wideo w sieciach firmowych, przeznaczonych zarówno dla klientów korporacyjnych jak i sektora małych firm i użytkowników domowych (SOHO). Niezawodne, funkcjonalne i oparte na obowiązujących standardach produkty sieciowe są projektowane tak, aby zaspokoić wszystkie potrzeby klientów, zachowując jednocześnie jak najniższą cenę. Oficjalnym dystrybutorem marki Planet Technology® w Polsce jest firma: ACTION S.A. Dział Rozwiązań Sieciowych Tel. +48 (22) 3322270 (wew. 1287) Fax: +48 (22) 332-22-13:

Źródło epromocja.pl

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST BitFenix Shogun
Data publikacji:
13.03.2017
Test Sapphire Nitro+ RX 470 4G
Data publikacji:
17.03.2017
Test zestawu – i5/8GB/GTX1060
Data publikacji:
27.02.2017
TEST Cougar Deathfire EX
Data publikacji:
20.03.2017
Test Asus GTX 1050 TI 4GB ROG STRIX
Data publikacji:
24.02.2017

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku