Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje MSI VIGOR GK40, GK70 i GK80 – seria klawiatur dla graczy
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
MSI VIGOR GK40, GK70 i GK80 – seria klawiatur dla graczy
MSI VIGOR GK40, GK70 i GK80 – seria klawiatur dla graczy
Klawiatury

komentarzy:

0
Data Publikacji: 30 kwietnia, 2018
Kategoria: Klawiatury

VIGOR GK80

Tak jak w przypadku GK70, tak i tutaj znajdziemy dodatkowe akcesoria. Dostajemy: klucz do wyjmowania klawiszy, aż 16 dodatkowych keycapów oraz podpórkę pod nadgarstki. W przypadku kopułek cztery to standardowe WSAD, ponieważ standardowo na klawiaturze znajdują się cztery z metalizowaną górą, zaś transparentne po bokach. Natomiast pozostałe 12, zostały wykończone gumowaną powierzchnią, dzięki czemu palce dobrze przylegają, tutaj boki również są delikatnie transparentne. Natomiast samą podpórkę również wykończono gumowaną powierzchnią, tak jak w przypadku pozostałych klawiszy. Co ważne, nie mocujemy jej w żaden sposób, leży ona swobodnie przy klawiaturze. Tutaj jednak to nie wszystko, ponieważ podkładka skrywa jeden sekret, znajdziemy w niej miejsce na kopułki klawiszy znajdujące się w zestawie.

Zdjęć produktu:

1/5
 

VIGOR GK80 stanowi topową propozycje MSI. Z pozoru klasyczny kształt jest zaburzony przez liczne nawiązania do gamingowej stylistyki. Jednak najpierw skupmy się na samej konstrukcji. Klawiatura ta oferuje pełną gamę klawiszy, mimo to jej wymiary to odpowiednio 445mm szerokości, 141mm głębokości oraz 42mm wysokości. Konstrukcyjnie tak jak w przypadku GK70 górna część bazuje na aluminiowej płycie. Do tego momentu, całość wydaje się dość stonowana. Całość jednak zmienia nadbudówka nad sekcją numeryczną, pod którą skryto kontrolki (numpad, capslock itd.) – lekko to rujnuje jednocześnie powoduje, że zauważamy czerwone wykończenie z tyłu klawiatury, a także mleczne paski po bokach konstrukcji. Co jednak dziwne, znajduje się tu tylko mały logotyp „MSI” przy sekcji numerycznej, nie jak w poprzednim przypadku duży smok.

Zdjęć produktu:

1/5
 

Dół wykonano niemalże bliźniaczo do GK70. Znajdziemy tutaj cztery gumowe podkładki – a nawet 6 jeśli weźmiemy pod uwagę wystające podpórki podwyższające. Pomyślano również o gumowym wykończeniu tychże podpórek. Kabel wychodzi z centralnej części urządzenia, jednak zastosowano tutaj korytka dzięki czemu możemy poprowadzić go także na jedną ze stron. Sama jakość kabla jest jak najbardziej w porządku, jest on masywny, dodatkowo pokryty czarnym oplotem. Tutaj natomiast mamy do czynienia z dwoma pozłacanymi wtykami usb.

Zdjęć produktu:

1/7
 

Tutaj także dostajemy dodatkową funkcjonalność, a to za sprawą dodatkowych 4 przycisków umiejscowionych nad sekcją numeryczną. Szczerze przyznam, że lokalizacja jest nietrafiona, jak i same przyciski są niewielkie, przez co nie są łatwo dostępne. Tak wiec korzystanie z nich nie należy do przyjemnych. Dostajemy tutaj także dodatkowy port USB, dzięki czemu klawiatura może służyć za małego huba usb (koniecznie jest podpięcie drugiej wtyczki).

MSI-VIGOR-GK80-pic8  

Oprócz wyżej wymienionej funkcjonalności dostajemy takie same możliwości podświetlenia jak w modelu GK70. Klawisze F1-F4 odpowiadają za ustawienie podświetlenia, a opcje dotyczące LEDów skryto pod znakiem mniejszości/większości i kursorami. Z panelu samej klawiatury jesteśmy w stanie zmienić aktywnie świecące tryby, kierunek oraz szybkość efektów, dostosować jasność podświetlenia, a także samemu ustawić kolor oraz podświetlone sekcje. Tutaj na uwagę zasługuje fakt, iż klawisze nie są „wtopione” w korpus, a wystają ponad niego, więc podświetlenie jest bardziej widoczne. Warto również zaznaczyć iż oprócz samych klawiszy podświetlają nam się wcześniej wspomniane mleczne paski ulokowane z boku oraz lekko nachodzące na przód urządzania. Tak więc gdy ustawimy podświetlenie klawiatura mocno nam się rozświetla.

Zdjęć produktu:

1/13
 

Tak jak w przypadku GK70, mamy tutaj identyczną sytuację. W tym modelu zainstalowano Cherry MX RED, co ważne ta klawiatura występuje także w konfiguracji ze srebrnymi przełącznikami. Sama obudowa przełącznika jest transparentna, przez co LEDy inaczej rozpraszają światło i wydobywa się ono również na boki. Na uwagę zasługują dodatkowe stabilizatory na dłuższych klawiszach, dzięki czemu przyciski te wciskają się identycznie na środku jak i po bokach. W przypadku czcionki stosowanej na klawiszach, jest ona agresywna ale mimo to czytelna.

Zdjęć produktu:

1/2
 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku