Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje TEST Asus Cerberus Mouse
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST Asus Cerberus Mouse
TEST Asus Cerberus Mouse
Myszy

komentarzy:

0
Data Publikacji: 15 maja, 2017
Kategoria: Myszy

Użytkowanie

Przyciski główne jak i scroll, mają wyraźny i pewny klik przez co będą mocno słyszalne podczas wieczornych posiedzeń. Warto zaobserwować jeden mankament. Podczas trzymania prawego przycisku myszy, lewemu zdarza się zahaczyć o niego przez co czuć opór, aczkolwiek jego aktywacja odbywa się w sposób prawidłowy. Problem ten nie występuje w odwrotnej konfiguracji podczas trzymania lewego przycisku, więc warto to odnotować. Kolejnym mankamentem jest scroll, na którym czuć mocny opór (wręcz szorowanie o resztę konstrukcji) przez co jego użytkowanie zdecydowanie nie należy do przyjemnych.

Asus-Cerberus-mouse-pic5  

Przyciski boczne – szczerze przyznam – to kompletne nieporozumienie. Są mocno cofnięte, przez co ich użytkowanie jest możliwe tylko podczas mocnej gimnastyki kciuka jeśli na myszy spoczywa cała dłoń. Taki układ wręcz wymusza na nas trzymanie myszy tylko częścią dłoni. Kolejnym ważnym aspektem jest ich klik. Są bardzo miękkie i głębokie, przez co początkowo ma się wrażenie, że zaraz zapadną się do środka.

Asus-Cerberus-mouse-pic9  

Korpus zdecydowanie rozszerza się ku przodowi. Dzięki temu mamy więcej miejsca na palce, ale tu pojawia się mankament, o którym wspomniałem wcześniej. Jeśli chcemy używać bocznych przycisków zmuszeni jesteśmy do cofnięcia dłoni co z kolei powoduje jego ograniczenie. Tak więc jeśli ktoś ma większe dłonie palm grip średnio się sprawdzi, wtedy proponuje fingergripa lub clawgripa, dzięki któremu dostęp do tych przycisków nie powinien być znacząco utrudniony.

Asus-Cerberus-mouse-pic13  

Na zakończenie parę słów o wartościach DPI. Są one narzucone z góry i są to odpowiednio 500DPI (kolor zielony), 1000DPI (czerwony), 1500DPI (niebieski), 2500DPI (różowy). W przypadku kolorów sytuacja wygląda podobnie. Nie możemy ich zmienić, a dodatkowe pulsowanie mnie osobiście irytowało. Wydaje mi się, że ostatnia z barw nie przypadnie do gustu większości graczy, chodź jest to tylko moje subiektywne zdanie. Warto jednak nadmienić, że są one nasycone i ładnie rozświetlają logo na korpusie.

Zdjęć produktu:

1/4
 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku