Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje Test Zalman Z1 NEO
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
Test Zalman Z1 NEO
Test Zalman Z1 NEO
Obudowy

komentarzy:

0
Data Publikacji: 31 grudnia, 2016
Kategoria: Obudowy

Wygląd i jakość wykonania

 

Zalman Z1 Neo z wyglądu bardzo przypomina mi obudowę Carbide Spec-01 od Corsair, a to za sprawą charakterystycznej stylizacji frontu. Z miejsca rzucają się w oczy grube pionowe poprzeczki wyglądające jak kraty, za którymi znajdują się dwa 120mm, podświetlane na niebiesko wentylatory. Całość wlotu powietrza zabezpieczona jest filtrem przeciwkurzowym, a po bokach i delikatnie nad nim producent umieścił niebieskie przepuszczające światło elementy. Idąc w górę znajdziemy jedną zatokę na napędy 5.25cala, przyciski power/reset, wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe oraz porty USB – 2x 2.0 / 1x 3.0. Cały front możemy zdjąć jednym pociągnięciem chwytając za specjalnie wycięcie od spodu, musimy jednak pamiętać o przewodach biegnących do przedniego panelu I/O. Top obudowy to jednolita blacha bez jakiejkolwiek perforacji czy miejsca na opcjonalne wentylatory. Panele boczne w Z1 Neo są przetłoczone w celu poprawienia możliwości aranżacji okablowania oraz kompatybilności z wyższymi chłodzeniami procesora. Jeden z nich zawiera dość obszerną, delikatnie dymioną taflę plexi. Okno w obudowie to pewnego rodzaju producencki trend w ostatnim czasie, jednak nie tak oczywisty w przypadku produktu z tego przedziału cenowego.

  • ZALMAN Z1 NEO
  • ZALMAN Z1 NEO
  • ZALMAN Z1 NEO
  • ZALMAN Z1 NEO

Zdjęć produktu:

1/4

Tył z kolei wygląda dość standardowo. Od góry znajdziemy miejsce na wejścia w płycie głównej oraz zainstalowany 120mm wentylator wyciągający (niestety nie posiada on pionowej regulacji). Poniżej znajduje się 7 slotów (6 wyłamywanych) na karty rozszerzeń – 3 z nich możemy z powrotem zaślepić używając dołączonych do akcesoriów przykręcanych śledzi – zabezpieczonych dodatkowo metalową pokrywą maskującą ich miejsce mocowania. Na samym dole nie mogło zabraknąć miejsca na zasilacz. Na spodzie obudowy znajdują się: cztery dość wysokie (około 2cm) nóżki, są one dodatkowo wyposażone w piankowe paski antypoślizgowe/antywibracyjne, otwory wentylacyjne oraz przeciwkurzowy filtr zasilacza. Niestety sposób montażu samego filtra spowoduje konieczność położenia obudowy podczas czyszczenia.

  • ZALMAN Z1 NEO
  • ZALMAN Z1 NEO
  • ZALMAN Z1 NEO

Zdjęć produktu:

1/3

Co do ogólnej jakości wykonania uważam, że jest ona poprawna. Jakość plastików i malowanie metalowych elementów jest naprawdę dobre. Podobnie jak w Z3 Plus doczepię się jedynie do sztywności całej konstrukcji. Niestety po zdjęciu paneli bocznych sam szkielet dość znacząco się wygina.

 

 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku