Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Samsung uruchomił produkcję układów ASIC do kopania kryptowalut

Producent postanowił wejść w biznes kryptowalut. Gigant z Korei rozpoczął produkcję wyspecjalizowanych do wydobywania wirtualnej waluty układów scalonych ASIC.

 

Odkąd kopacze zaczęli zarabiać na wydobywaniu, powiększali moc kopalni poprzez zakup lepszych kart graficznych, które w ekspresowym tempie zaczęły znikać z półek sklepów. Przeniosło się to znacząco na ich cenę. Układy scalone, nazwane ASIC (application specific integrated circuit), mogą okazać się alternatywą dla systemów wykorzystujących do kopania kryptowalut karty graficzne. Jeżeli w ręce tzw. górników trafi ten sprzęt, to może on odciążyć ograniczone moce przerobowe fabryk układów graficznych. Oznacza to, że GPU być może stałyby się dostępne dla graczy w normalnych cenach.

  samsung asic chip  

Nie podano jednak informacji, którą kryptowalutę wykopiemy przy pomocy układów ASIC. Chipy tworzone przez Samsunga trafiać będą do danego podmiotu, czyli jest niska szansa na to, iż trafią one do ogólnodostępnej sprzedaży dla osób prywatnych. Tak więc znacznych zmian na rynku w najbliższym czasie nie ma się co spodziewać.

 

Układ planowo miał zostać opracowany w zeszłym roku, ale dopiero od stycznia tworzony jest na masową skalę. Jednostka została przygotowana na zlecenie jednej z największych chińskich firm zajmujących się kopaniem – ujawnia Samsung. Nie podano nazwy odbiorcy, jednak plotki wskazują na Bitmain lub Canaan Creative.

 
 

Źródło: CoinTelegraph

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku