Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Szok – KNF zmienia nastawienie do kryptowalut?

Nastąpi przełom w podejściu Komisji Nadzoru Finansowego do rynku kryptowalut? Wcześniej KNF zwalczała kryptowaluty, wyganiając na Maltę największą polską giełdę bitcoinową Bitbay. Teraz zapraszają jej prezesa do konsultacji i pomocy w uregulowaniu rynku.

 

Wcześniej BitBay został wpisany na listę ostrzeżeń KNF i oskarżony o działanie jako instytucja finansowa bez uprawnień. Prezes BitBay już w połowie maja wystosunkował list do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o uregulowanie polskiego rynku kryptowalut. Prawdopodobnie decyzja o ucieczce firmy na Maltę doprowadziła do przełomu w sprawie.

  b423939  

4 czerwca 2018 roku doszło do pierwszego spotkania przedstawicieli władzy (oprócz KNF byli urzędnicy z Ministerstwa Finansów i Narodowego Banku Polskiego) z reprezentantami branży. Sylwester Suszek, prezes BitBay, znalazł się w gronie osób zaproszonych do konsultacji. Oprócz niego do rozmów przystąpiło blisko 20 podmiotów. Szereg spotkań ma zakończyć się publikacją raportu, który będzie podstawą do opracowania konkretnych regulacji.

 

Ludzie są oburzeni sytuacją, do której doprowadziło KNF. W sieci znajdziemy liczne negatywne komentarze. Użytkownicy piszą, że Komisja Nadzoru Finansowego budzi się za późno i nie ma absolutnie żadnej wiedzy odnośnie rynku kryptowalut, a także o technologii blockchain i ogromnym potencjale, jaki w niej drzemie.

 

Prezes BitBay przyznaje, że nie zmienia to nic w kwestii wycofania rachunków firmy z naszego kraju. Proces przenosin na Maltę już ruszył, nie kryje jednak, że jeśli polski rynek zostanie uregulowany, chciałby móc wrócić w przyszłości do kraju.

 
 

Źródło: Money.pl, Cyfrowa Ekonomia (fot. wyr.)

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku