Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Volta: Czyli umarł król, niech żyje król.

nVidia rozwiewa wszelkie wątpliwości i tak oto pojawił się nam nowy król Titan V. Karta nie miała ukazać się na rynku dla zwykłych konsumentów, jej wydajność mogła być dostępna tylko dla firm do specjalistycznych zastosowań. Jednak stało się firma z Santa Clara wypuszcza dla każdego chętnego Voltę w cenie około 13000 zł.

  Show up 1  

Za taką kwotę należy się spodziewać naprawdę bezkonkurencyjnej wydajności i braku kompromisów. Karta zasilana jest złączami 6+8 pin więc jak się można domyśleć poziom zużycia energii jest na poziomie około 250 W. Jednak to nie wszystko Jak na sprzęt z dopiskiem TITAN przystało specjalnie do zastosowań profesjonalnych mamy odblokowane obliczenia podwójnej precyzji. 12GB pamięci HBM2 o przepustowości 3072 bit pozwoli nam uporać się z naprawdę dużymi i skomplikowanymi projektami.

  untitled-3  

Mimo tego, że kibicuje również AMD dla zachowania zdrowej równowagi rynkowej to na chwile obecną czerwoni dość znacznie odstają od przeciwnika. I niestety nie mam tutaj na myśli czystej mocy obliczeniowej, ale również stosunku cena/wydajność. Z jednej strony cieszy fakt podnoszenia poprzeczki coraz wyżej i wyżej, zaś z drugiej czy takie działanie nie odbije się i tak na leżącej już konkurencji i najważniejszym dla nas elemencie czyli cenie.

  nvidia-titan-v-pcb-u   Wybrane testy:   5446-1   Wydajność 1   untitled-1   5446-1546ghb   5446-156h   5446-1456   5446-1453  

Pasjonatom z mniej zasobnym portfelem radzę uzbroić się w cierpliwość, albowiem już kilkakrotnie mieliśmy okazję poczuć się mało komfortowo gdy po zakupie akceleratora w ciągu tygodnia lub nawet miesiąca od jego premiery wydana zostaje wersja mocniejsza, bądź pozbawiona błędów.

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku