Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Activision i „skok na kasę”

Activision, czyli firma znana z takich tytułów, jak Destiny, seria Call Of Duty, czy Guitar Hero, właśnie otrzymała pozytywnie rozpatrzony wniosek patentowy. Opracowano system, który będzie w swoisty sposób promować mikrotransakcje.

 

Zasada działania ma polegać na tworzeniu w grach wieloosobowych drużyn, zbudowanych z początkujących graczy oraz z tych posiadających większe doświadczenie. Za przykład posłuży nam snajper. Załóżmy, że chcemy być świetnie sprawującym się strzelcem wyborowym. Mechanizm gry, dowiadując się o tym, celowo dobiera nam takich graczy, którzy są lepsi od nas. Sugeruje nam również, że w danych momentach kariery bardziej opłaca się zainwestować w lepszy model broni, niż ciągle być na pozycji przegranego.

 

Kolejnym mechanizmem jest promocja aktualnie sprzedawanych przedmiotów. Tryb ma za zadanie mieszanie użytkowników posiadających dany element wyposażenia z tymi, którzy jeszcze go nie zakupili.

  screen-shot-2017-10-17-at-112946-am-25f8da7c-cae2-456a-b40c-b68964ca83b2  

Zdaniem Activision takie działania mogą zachęcić graczy do ciągłego ulepszania swojego ekwipunku, a co za tym idzie – lepszych statystyk.

 

Wniosek został złożony do Urzędu Patentowego w 2015 roku, ale dopiero niedawno został zaakceptowany w Stanach Zjednoczonych. Firma zapewnia, że system ten nie zostanie jeszcze użyty w żadnej grze, ponieważ jest to tylko eksperyment przeprowadzany przez tamtejszy dział badaczy, nie mający żadnego związku z zespołami deweloperskimi. W związku z tym nie wiadomo nic na temat najbliższej implementacji. Mamy nadzieję, że donośny głos internautów powstrzyma Activision od wprowadzania tego systemu w najbliższych produkcjach.

 
 

Źródło: Rollingstone.com

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku