Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Android P będzie strzec dostępu do aparatu i mikrofonu

Odnośnie nowego androida nie mamy zbyt wiele informacji. Wiadomo natomiast, że bezpieczeństwu poświęcono wiele uwagi. Deweloperzy z forum XDA natrafili na zmiany w kodzie źródłowym systemu mobilnego, które o tym świadczą.

 

Coraz częściej użytkownicy obawiają się, że mogą być ofiarami naruszenia ich prywatności poprzez wykorzystanie wbudowanych kamerek lub mikrofonu w telefonach. Mają do tego prawo, ponieważ jest możliwe, aby aplikacja podczas działania w tle rejestrowała obraz lub nagrywała dźwięk. Google wychodzi na ratunek i podejmuje kroki, mające zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo i przeciwdziałanie ewentualnym zagrożeniom.

 

Załoga Xda-developers w kodzie systemu operacyjnego Android P dostrzegła rozwiązanie uniemożliwiające korzystanie aplikacjom działającym w tle z mikrofonu lub kamery. Zapewnia to ochronę przed potencjalnym zagrożeniem. Zasada ta dotyczy identyfikatorów użytkownika w aplikacjach. Jeżeli User ID wejdzie w tryb bezczynności (np. wygaszenie telefonu) to Android zablokuje aplikacji dostęp do aparatu.

  Capture-1-1024x588  

Wśród zainteresowanych tematem krąży teraz pytanie – co z dyktafonem lub aplikacjami nagrywającymi rozmowy? Uważam, że z pewnością w ustawieniach znajdziemy funkcję ręcznego nadawania uprawnień, która rozwiąże ten problem. Co ciekawe, jeden z forumowiczów zaproponował nawet zastosowanie specjalnego wyłącznika odcinającego mikrofon oraz kamery od płyty głównej. Co o tym sądzicie?

 
 
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku