Po niedawnym teście projektora FullHD Optomy, będącego przedstawicielem raczej średnio-półkowego segmentu cenowego przyszedł czas na “drobną” odskocznię. Załóżmy, że mamy dość obszerny budżet na zbudowanie kameralnego kina w domowym zaciszu. Co więc będzie nam potrzebne? Oczywiście zaciemnione pomieszczenie, jakieś wygodne fotele, ekran o dużej przekątnej i solidny zestaw nagłośnienia by odwzorować wszelkie detale w ścieżce audio, co przełoży się na jeszcze głębsze doznania obcowania z oglądanymi filmami.
Ponownie przyjże się myszy od Cougara, tym razem za sprawą Revenger S. Do tej pory gryzonie od tego producenta pokazywały pazur i były godnymi rywalami, nawet dla większych marek. Czy dzisiaj prezentowany produkt dotrzyma im tempa?
W ostatniej publikacji spod szyldu Cougar brała udział mysz – Minos X3, która pozytywnie mnie zaskoczył. Jak zaprezentuje się jego starszy brat w postaci Minosa X5? Na papierze wygląda na to samo „tylko lepiej”. Jak będzie w rzeczywistości? Przyjrzę się temu produktowi i sprawdzę jak kocur wypadnie tym razem.
Karty graficzne obecnie mają większą moc obliczeniową niż procesory, przez co automatycznie grzeją się bardziej niż CPU. Wysoka temperatura potrafi powodować zwisy komputera i jest to niekomfortowe, zwłaszcza podczas gry multiplayer przez internet. Niektóre grafiki po przekroczeniu temperatury awaryjnej zwalniają swoją prędkość najpierw nawet do 25%, co w konsekwencji daje dość konkretne skoki i praktycznie nie da się już grać. Wtedy widzimy tedy tylko jak co ileś klatek zabija nas przeciwnik, a zawodnicy z naszego teamu się irytują.
Oryginalne chłodzenie na karty graficzne Nvidia GeForce oraz AMD Radeon jest w tej chwili głównym źródłem hałasu w gamingowym komputerze. Niestety hałas ten potrafi czasami przybrać konkretnie na decybelach, dzięki czemu nawet najbardziej cierpliwa osoba dostanie bólu głowy i zamiast przyjemności z grania będzie musiała iść do kuchni zażyć Aspirinę.
Rozwiązaniem na wyciszenie karty graficznej oraz zmniejszenia temperatury na jej rdzeniu w celu wykorzystania jej pełnego potencjału jest chłodzenie wodne na grafikę. Firma Arctic specjalizująca się w chłodzeniu kart graficznych od kilkunastu lat wypuszcza na nasz rynek model Arctic Hybrid II.
Efektywne chłodzenie na poziomie 320 W to nie lada gratka dla zapalonych graczy i entuzjastów podkręcania grafik. Ulepszony kontroler PWM od wentylatora zapewnia sprawne działanie zarówno sensorami temperatur w kartach Nvidia GeForce jak i AMD Radeon. W zestawie znajdziemy także chłodzenie ma mosfety oraz na pamięci w karcie graficznej co pozwoli w pełni dobrze schłodzić całość, a nie tylko sam procesor.
Układ jest zamknięty i napełniony płynem chłodniczym antykorozyjnym. Możemy ze spokojem z niego korzystać i nie wymaga on do swojej efektywnej pracy jakiejkolwiek konserwacji. Zestaw chłodzenia ma najwyższą jakość wykończenia, a dodatkowo producent daje gwarancję na Arctic Hybrid II aż sześć lat, co też wiele mówi o bezawaryjności takiego rozwiązania.
Chłodzenie wodne VGA Arctic jest wyposażone w tak zwany Grapchics Card Holder, który przytrzymuje kartę graficzną w naszym komputerze. Zapobiega on wyłamaniu się slotu PCI-Express na płycie głównej, a jest to prawdziwa zmora w najnowszych grafikach z dużym chłodzeniem. Dodatkowo styki na płytce drukowanej od karty graficznej będą się lepiej trzymać, co znacząco wydłuży życie naszej karty graficznej.
Arctic Hybrid II jest wyposażona w chłodnicę, która pasuje praktycznie do każdej standardowej obudowy. Wystarczy tylko wolny standardowy slot na wentylator typu 120mm, w którym to miejscu mocujemy chłodnicę.
Dane techniczne:
Sugerowana cena detaliczna 349 zł brutto.
Źródlo: Caseking
Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera
Copyright power by:
ITPC.net.plNa portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…