Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Spadek wartości Ethereum przez fałszywe wiadomości

Fake news o rzekomej śmierci Vitalika Buterina, twórcy ethereum, wywołało spore zamieszanie na rynku kryptowalut. ETH zanotowało spadek o ponad 20%, ucierpiały również nieco inne wirtualne waluty.

W ten weekend w Internecie pojawiły się plotki o rzekomej śmierci Vitalika Buterina. Twórca ethereum miał zginąć w wypadku samochodowym. Skutkiem tych fałszywych wiadomości był spadek wartości kryptowaluty o ponad 1/5. To spowodowało obniżenie kapitalizacji z 117,2 mld dolarów do zaledwie 91 miliardów. Buterin szybko jednak zdementował te plotki, wrzucając zdjęcie na Twittera.

   

Chociaż minęło już nieco czasu od pojawienia się plotki, wszystkie kryptowaluty wciąż notują spadek wartości. Ekspertom ciężko jest uwierzyć w to, że ten fake news to jedyny powód takiego pikowania. Jako inny prawdopodobny scenariusz podają również realizację zysków większych inwestorów.

 
fot. plus500
fot. plus500
 

Niewątpliwie rekiny giełdy mogą na tym mini-krachu sporo zarobić. Wystarczy, że sprzedali oni swoje zapasy w szczytowym momencie, zaś teraz odkupują je po obniżonej cenie. Czysty zysk. Być może fałszywa wiadomość o śmierci Vitalika była specjalnie zaplanowana? Tego raczej się nie dowiemy. Pojawiają się również głosy twierdzące, że nieuchronnie zbliża się moment pęknięcia bańki.

 
 

Źródło: Comparic

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Huawei w 2020 ma przegonić Samsunga
Data publikacji:
18.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku