Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


GTA V sprzedane w 90 mln egzemplarzy

4 lata na karku, a popularność nie maleje. Tak można podsumować obecną pozycję piątej części legendarnej serii Grand Theft Auto na rynku gier. Take-Two postanowiło pochwalić się kolejną przełamaną granicą – 90 mln sprzedanych kopii. W samym 2017 roku klienci kupili 15 mln egzemplarzy GTA V.

 

GTA 5 nie zamierza zwalniać. W czerwcu wspominaliśmy o niesamowitych wynikach sprzedaży GTA, zaś teraz gra dobija prawie do 100 milionów. Przychód z trzeciego kwartału wyniósł 480,8 mln dolarów, zaś zysk netto – 25,1 mln. To solidny zastrzyk finansowy dla dystrybutora Take-Two, który w tym samym kwartale 2016 roku stracił 29 mln $. Jak mówi przedstawiciel firmy: „Przez sezon wakacyjny skorzystaliśmy z dużego popytu na naszą ofertę, co zapewniło solidną sprzedaż. Nasze wyniki zostały dodatkowo podkreślone przez rekordowe wydatki konsumentów na usługi GTA Online oraz NBA 2K18, niemalejącą sprzedaż GTA V oraz udany start WWE 2K18.”

  WCCFgtaV2  

CEO Take-Two, Strauss Zelnick, potwierdza, ze głównym celem firmy będą jak największe wyniki z zakupu usług do gier. Wspomina jednak o tym, że wciąż skupiają się „na graczach, a nie na płącących” („focus on players, not payers”). Innymi słowami jakości dostarczanych treści, nie zaś na opcjach ich monetyzacji, będzie wiodła prym w działaniach korporacji. Prawdopodobnie dlatego właśnie Take-Two i Rockstar nie znajdują się w ogniu krytyki, w odróżnieniu od chociażby EA.

 

Wszyscy wróżą również świetny 2018 rok dla Take-Two. Wszystko dzięki nadchodzącej premiery długo wyczekiwanej gry Red Dead Redemption 2. Firma sądzi, że przyniesie 1,8 miliarda dolarów przychodu i 123-133 milionów zysku. Nowy tytuł od studia Rockstar zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 i Xbox One 26. października. Co do GTA V – czy w 2018 roku przekroczymy 100 mln sprzedanych kopii? Przy obecnym tempie wzrostu myślę, że nie jest to niemożliwe.

 
 

Źródło: WCCFTech

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku