Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Podwyżki cen sprzętu o 25%?

Obawy są uzasadnione. Nowa lista z dodatkowymi podatkami importowymi zawierają wpisy o elektronice tworzonej przez amerykańskie koncerny. Przez wojnę handlową pomiędzy USA i Chinami możemy ucierpieć na tym również my, klienci w Europie.

 

W nowej liście z nakładanymi podatkami zauważyć możemy kategorię „Elektroniczne zintegrowane obwody” z wyszczególnieniem procesorów, kontrolerów, pamięci, wzmacniaczy i innych, a także części do elektronicznych obwodów. Najbardziej ucierpią na tym mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, lecz niewykluczone, iż także portfele Europejczyków mogą odczuć nowe sankcje. Wszystko przez pośredni import przez USA

  untitled-1  

Dla przykładu, Intel oraz Nvidia produkują swoje układy w Chinach, a następnie importują je do USA, dopiero stamtąd następuje dystrybucja na rynki europejskie. W tym przypadku podatki obejmą towary, a, co za tym idzie, Europejczycy również zapłacą więcej.

 

Nowy podatek wchodzi w życie 23 sierpnia 2018 roku. 25% to dość dużo, albowiem w przypadku sprzętu importowanego z pośrednictwem USA zapłacimy nie 1000 zł, a 1250 zł. Na szczęście producenci powoli znajdują różne obejścia. Obecnie popularnym rozwiązaniem jest wysłanie sprzętu do Tajwanu i dopiero importowanie na inne rynki. Dzięki temu firmy unikną dodatkowych opłat i podatków.

 
 

Źródło: Guru3D

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku