Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


POZNAŃ GAME ARENA 18-20.10.2013

POZNAŃ GAME ARENA 18-20.10.2013

Już za tydzień, 18 października 2013, rozpoczną się długo oczekiwane przez entuzjastów gier komputerowych targi – Poznań Game Arena.

Tegoroczne PGA to 40 000 zwiedzających, którzy zasiąść będą mogli przy 350 stanowiskach do gier. Nie zawiodą wystawcy, których nie tylko ilość – 59 – ale i jakość zasługuje na szczególną uwagę. O randze wydarzenia niech świadczy również fakt, że podczas trzech dni targów pojawi się blisko 350 dziennikarzy, ludzi świata mediów oraz blogerów. Ich uwagę mają szansę przykuć m.in. Finał Ligi Cybersport w League of Legends, debata z udziałem ikon polskiego game dev`u, VI Zjazd Twórców Gier, oraz Strefa Retro Game.

 

Do dyspozycji graczy oddamy łącznie 350 stanowisk wyposażonych w najwyższej klasy sprzęt gamingowy, zagospodarujemy 5 hal wystawienniczych, zorganizujemy dwie sceny, a nawet kino 3D. Wszystko z udziałem naszych partnerów. PGA to wielkie święto, do którego zapraszamy wszystkich – amatorów i profesjonalistów, zawodowców i hobbystów.’’ Skomentował Dariusz Wawrzyniak – wicedyrektor Targów PGA

 

Finały Ligi Cybersport w League of Legends

Turniej Ligi Cybersport, w którym do wygrania jest 7 000 złotych oraz nagrody rzeczowe. Finały rozegrane zostaną podczas Poznań Game Arena, gdzie zobaczymy osiem najlepszych zespołów, wyłonionych z otwartych eliminacji. Turniej wsparli Lenovo, Agito.pl, Kingston, NTT, LG oraz oczywiście PGA.

 

 

Pozostałe turnieje planowane podczas Poznań Game Arena:

 • DOTA2
 • World of Tanks
 • FIFA 2014
 • Counter Strike: Global Offensive
 • Warface
 • PES 2014
 • Diablo III
 • NBA 2014
 • Borderlands 2 GOTY
 • Metro
 • Bioshock Infinite
 • Trackmania Stadium II
 • Tekken
 • Deadfall Adventures
 • Smite

 

 

 

Debata z ikonami polskiego game dev`u

Wiedźmin, Call of Juarez, Dead Island, Painkiller, Anomaly 2, Shadow Warrior to tylko kilka z tytułów, które tworzyli goście debaty, która odbędzie się 18.10. na Scenie Głównej PGA. Tematem rozmów będzie m.in. sytuacja firm gamedev`owych w Polsce, ich wyzwania i największe bolączki. Paneliści przedyskutują również kwestie sprzedaży, której głównym trendem jest dziś dystrybucja cyfrowa i związana z nią „śmierć pudełka”. Uczestnicy spotkania odpowiedzą również na pytanie: Czy Humble bundle to nowy sposób na dystrybucję, a może tylko narzędzie promocji? Debata będzie również próbą określenia kondycji i kierunku rozwoju rynków gier typu AAA, f2p i social games, mobile oraz casual PC. Spotkanie nie mogłoby się obyć bez tematu Indie games, a więc tak popularnego dziś trendu gier niezależnych. Najwyższy poziom merytoryczny debaty potwierdzą swoją obecnością m.in.: Maciej Miąsik, szef działu produkcji gry „Wiedźmin”; Jacek Brzeziński, główny projektant gry „Wiedźmin 2”; Wojciech Pazdur, dyrektor produkcji i współzałożyciel The Farm 51; Paweł Miechowski, autor dialogów, tekstów i fabuły do gier; Artur Maksara, level designer przy nowej odsłonie gry Shadow Warrior.

 

Strefa Retro – 2 razy większa niż w roku ubiegłym!

Niepowtarzalna okazja, aby powspominać swój pierwszy komputer czy grę, odbywając podróż w czasie w Strefie Retro PGA. Wśród prezentowanych „zabytków” znaleźć będzie można stare konsole i komputery, ale przede wszystkim legendarne gry, najstarsze sprzed ponad 35 lat. Wśród nich znajdą się takie tytuły jak River Raid, Demon Attack, Boulder Dash czy Galaxian, w które oczywiście będzie można zagrać. W strefie retro czekać będzie kilkadziesiąt stanowisk gotowy do gry. Między innymi Atari 2600, ZX Spectrum, Commodore C-64, Atari XL/XE, Amiga, NES, SNES, Sega Master System, Sega Mega Drive
i wiele innych. Poza popularnym kiedyś sprzętem będzie też okazja aby zobaczyć i pograć na konsolach, które nigdy popularności w Polsce nie zdobyły, wśród nich Atari 7800, XEGS, Jaguar. Do dyspozycji miłośników klasyki oddanych zostanie 26 stanowisk.

 

Konkurs Cosplay

Już po raz drugi scenę główną Poznań Game Arena opanują Cosplayerzy. Twórcy strojów rodem z gier i świata fantastyki staną przed publicznością, rywalizując o miano najlepiej odwzorowanej postaci. Konkurs przeznaczony jest  twórców strojów, którzy odgrywają w nich wybrane przez siebie postacie pochodzące ze światów mangi, anime, gier konsolowych lub komputerowych, książek, filmów czy też komiksów. Finałowa rozgrywka odbędzie się w niedzielę, 20 października o godzinie 11.00 na Scenie Głównej w Pawilonie 7. Uczestnicy odegrają scenki najlepiej oddające charakter postaci, w którą się wcielają, a występy oceniane będą przez komisję konkursową oraz publiczność. Trzech najlepszych Cosplayerów otrzyma atrakcyjne nagrody.

 

Zjazd Twórców Gier

Zjazd Twórców Gier to coroczne spotkanie branży, niezależnych miłośników tworzenia gier. Pozwala na wymianę doświadczeń, poszerzenie wiedzy, poznanie nowych ludzi, nawiązanie kontaktów, czy zyskanie współpracowników, wreszcie na integrację z osobami o podobnych zainteresowaniach. Zjazd od 2008 roku, skupia niezwykłą grupę ludzi z całego kraju. Rokrocznie cieszy się coraz większą popularnością a jej nazwa i logo są dobrze znane w środowisku twórców gier w Polsce. Zjazd Twórców Gier od początku istnienia był imprezą otwartą na wszelkiego rodzaju działalność twórczą powiązaną z szeroko rozumianymi grami.

Więcej szczegółów na www.gamerarena.pl

###

PGA

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku