Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje Func HS-260
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
Func HS-260
Func HS-260
Słuchawki

komentarzy:

0
Data Publikacji: 29 sierpnia, 2015
Kategoria: Słuchawki

WRAŻENIA Z ODSŁUCHU I MIKROFONU

Na wstępie warto dodać iż każda osoba słyszy dźwięki trochę inaczej, dodatkowo każdy ma różne preferencje co do samej barwy dźwięku, tak więc testy są czysto subiektywne. Słuchawki te były testowane przy użyciu zewnętrznej karty dźwiękowej „Audiotrak Prodigy Cube”. Na czas odsłuchu pozbyłem się equalizerów i innych „ulepszaczy dźwięku”, aby słyszeć ich standardowe brzmienie. Jako punkt odniesienia stanowiły słuchawki z których korzystam na co dzień, a konkretnie Takstar Pro80 v2. Tak jak wstępnie wspomniałem mamy tu do czynienia z przetwornikiem o średnicy 50mm. Przede wszystkim urządzenie to jest typu plug and play, więc nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania. Wystarczy podłączyć słuchawki do gniazda i cieszyć się dźwiękiem z nich płynących, ale czy na pewno?

Zdjęć produktu:

1/1

Gry: Przetestowałem słuchawki w grze FPS, a konkretnie BF 3 ponieważ zazwyczaj w tego typu grach brzmienie słuchawek jest najbardziej wymagające. Produkt ten oferuje szczegółowy dźwięk, dzięki czemu bardzo dobrze wypadają one pod względem pozycjonowania i jesteśmy wstanie reagować na zaistniałe sytuacje tylko dzięki słuchowi. Warto jednak nadmienić iż te słuchawki posiadają raczej neutralne brzmienie, nie basowe jak to ma miejsce w większości produktów skierowanych dla graczy. Gra została omówiona, więc teraz czas na bardziej wymagające środowisko.

Muzyka: Testy były przeprowadzane na plikach mp3 w jakości 320kb/s, przy pomocy foobar’a. Po wysłuchaniu kilku utworów postanowiłem zmienić poduszki na skórzane, co spowodowało lepsze tłumienie dźwięków z otoczenia. Dzięki temu zabiegowi mogłem skupić się na samej muzyce, bo poskutkowało to również delikatną poprawą dźwięku. Co do samego brzmienia, to jest ono neutralne i niekiedy brakuje basu gdy jest on potrzebny. Niespecjalnie mi to jednak przeszkadzało, ponieważ jestem raczej zwolennikiem takiego brzmienia. W porównaniu ze słuchawkami, z których zazwyczaj korzystam, wszystkie dźwięki były stłumione i wydawały się niekiedy plastikowe. Scena została tak jakby sztucznie poszerzona, przez co dźwięk dochodził jakby z oddali. Przy dość głośnym odsłuchu praktycznie nie słychać uderzeń basu, a sam bas zlewa się z średnimi tonami co nie jest zbyt przyjemne.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na jeden aspekt jakim jest tłumienie otoczenia. W tej kwestii słuchawki z welurowymi nausznikami wypadają słabo. Sytuacja ulega poprawie ze skórzanymi padami, ale dalej jest średnio. Jeśli ktoś ma mniejszy dom, w którym jest tłoczno, będzie wpływało to negatywnie na doznania słuchowe, z drugiej strony ukrywa to pewne wady w brzmieniu tych słuchawek.

Zdjęć produktu:

1/2

W przypadku testów mikrofonów najlepszym pokazem możliwości będzie zademonstrowanie próbki głosu. Z góry zaznaczam iż dźwięk nie był poddany żadnej obróbce, by zademonstrować jakość mikrofonów prosto po podpięciu pod złącze. Testy zostały przeprowadzone zarówno na karcie zintegrowanej „Realtek ALC1150”, jak i zewnętrznej „Audiotrak Prodigy Cube”, aby przedstawić w jaki sposób karta dźwiękowa wpływa na jakość reprodukowanego dźwięku. Testowany mikrofon będzie porównywany z mikrofonem zewnętrznym, a konkretnie „Trust starz microphone” w obu przypadkach test odbywał się z tej samej odległości.

 

Na wstępie testy przy pomocy zintegrowanej karty dźwiękowej, bo jednak znaczna część użytkowników korzysta właśnie z takiego rozwiązania.

    FUNC HS-260:       Trust starz microphone:          

A teraz test z wykorzystaniem zewnętrznej karty dźwiękowej:

    FUNC HS-260:         Trust starz microphone:        

Rozpisywać się nie będę, sami doskonale słyszycie różnicę. Jedynie co pokrótce dodam to to, że mikrofon w tych słuchawkach miło mnie zaskoczył.

 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku