Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje Kingston HyperX Cloud II
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
Kingston HyperX Cloud II
Kingston HyperX Cloud II
Słuchawki

komentarzy:

0
Data Publikacji: 29 września, 2015
Kategoria: Słuchawki

WRAŻENIA Z ODSŁUCHU I MIKROFONU

Na wstępie warto dodać iż każda osoba słyszy dźwięki trochę inaczej, dodatkowo każdy ma różne preferencje co do samej barwy dźwięku, tak więc testy są czysto subiektywne. Słuchawki te były testowane przy użyciu zewnętrznej karty dźwiękowej „Audiotrak Prodigy Cube” oraz dołączanej do zestawu karty dźwiękowej dla porównania. Na czas odsłuchu nie zostały użyte equalizery i inne „ulepszacze dźwięku”, aby słyszeć ich standardowe brzmienie. Jako punkt odniesienia stanowiły słuchawki z których korzystam na co dzień, a konkretnie Takstar Pro80 v2.

Zdjęć produktu:

1/1

Gry: Przetestowałem słuchawki w grze FPS, a konkretnie BF 3 ponieważ zazwyczaj w tego typu grach brzmienie słuchawek jest najbardziej wymagające. Produkt ten oferuje dobre pozycjonowanie dźwięku, scena jest spora co ułatwia namierzanie graczy i przyspiesza reakcję. W przypadku samych strzałów, bądź wybuchów były one basowe i przyjemne dla ucha. Mówiąc prościej, brzmiały tak jak powinny brzmieć tego typu dźwięki.

 

Muzyka: Testy były przeprowadzane na plikach mp3 w jakości 320kb/s, przy pomocy foobar’a. Słuchawki użytkowałem głównie z skórzanymi padami, ponieważ osobiście preferuje takie właśnie rozwiązanie. Posiadają ciepłe brzmienie, bas jest przyjemny dla ucha i nie wychodzi przed inne z tonów gdy nie jest to konieczne oraz co najważniejsze nie buczy. Ich charakter można określić jako zbalansowany ponieważ w żadnym z pasm znacząco nie górują. Słuchawki zdecydowanie nadają się do słuchania muzyki w domowym zaciszu, na stosunkowo wysokim poziomie, co jest rzadko spotykane w słuchawkach skierowanych dla graczy. Spokojnie mogą one służyć jako słuchawki do wszystkiego jednocześnie nie tracąc znacząco na żadnym z aspektów.

 

Warto ponownie zaznaczyć iż jest to rebrand takstarów do których się od nosze podczas ich testowania i trzeba przyznać iż brzmią właściwie tak samo (nie licząc trochę bardziej wyróżniających się basów) podczas podpięcia pod tą samo kartę dźwiękową. Jednak podczas używania dołączanej karty dźwięk ulega zmianie i ogólnemu pogorszeniu porównał bym to do użytkowania zintegrowanej karty dźwiękowej które są obecne aktualnie w każdej płycie. Czuje się od razu iż ten przetwornik potrzebuje czegoś więcej by pokazać na co go stać. O ile podczas grania nie ma to zbytnio znaczenia, ponieważ pod względem pozycjonowania nic nie tracimy o tyle podczas słuchania muzyki warto było by je używać z inną dźwiękową jak ta dołączana choć tutaj warto zaznaczyć iż nie każda będzie wspierać wtyki combo (słuchawki + mikrofon) . Wszystko rozwiązało by zastosowanie dwóch jacków jak to ma miejsce w przypadku pierwszej wersji, ewentualnie dołączanie specjalnej przejściówki na dwa jacki.

 

Dodatkowo warto poświęcić chwile na tryb 7.1, oczywiście ten tryb jest wirtualny ponieważ dalej posiadamy tylko dwa przetworniki więc jest to fizycznie niemożliwe. Po aktywacji tego tryby dźwięki wybrzmiewają jakby w naszej głowie co nie jest przyjemne, dodatkowo taki zabieg zamiast zwiększyć przestrzeń ją pomniejsza. Standardowy tryb stereo brzmi zdecydowanie lepiej, a to właśnie głównie ten tryb odróżnia te słuchawki od pierwszej wersji.

Zdjęć produktu:

1/1

W przypadku testów mikrofonów najlepszym pokazem możliwości będzie zademonstrowanie próbki głosu. Z góry zaznaczam iż dźwięk nie był poddany żadnej obróbce, by zademonstrować jakość mikrofonów prosto po podpięciu pod złącze. Testy muszą wyjątkowo odbyć się tylko za pomocą dołączanej karty dźwiękowej, ponieważ gdy podpinamy je pod złącze mikrofonowe nie możemy korzystać z samych słuchawek, zaś odpinanie mikrofonu i osobne podpięci całkowicie przeczy ideii zestawu słuchawkowego. Ewidentnie zabrakło tutaj rozgałęźnika na dwa osobne jacki. Tak więc jesteśmy niemal zmuszeni do korzystania z dołączonej karty jeśli chcemy w pełni wykorzystywać te słuchawki.

 

Na wstępie testy przy pomocy zintegrowanej karty dźwiękowej, bo jednak znaczna część użytkowników korzysta właśnie z takiego rozwiązania.

    FUNC HS-260:       Trust starz microphone:          

A teraz test z wykorzystaniem zewnętrznej karty dźwiękowej:

    FUNC HS-260:         Trust starz microphone:        

Rozpisywać się nie będę, sami doskonale słyszycie różnicę. Jedynie co pokrótce dodam to to, że mikrofon w tych słuchawkach miło mnie zaskoczył.

 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku