Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje TEST Cougar Immersa TI
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST Cougar Immersa TI
TEST Cougar Immersa TI
Myszy

komentarzy:

0
Data Publikacji: 30 października, 2019
Kategoria: Myszy
UŻYTKOWANIE I DZWIĘK
 

Zatrzymajmy się chwilę na jednym z ważniejszych aspektów, a mianowicie przy komforcie użytkowania. Jest to dość istotne, ponieważ grając, będziemy mieli je na głowie przez dłuższy czas. Tak więc warto produkt sprawdzić nie tylko pod kątem dźwięku, ale również dopasowania. Słuchawki według zapewnień producenta ważą 380gram (z kablem), jednak są kompletnie nieodczuwalne na głowie. Docisk do głowy jest przyzwoity, lecz nie powoduje dyskomfortu. Same muszle na zdjęciach wydają się strasznie grube, a w rzeczywistości natomiast nie pod całą ekoskórą znajdziemy miękkie wykończenie. Niemniej, miejsca na uszy jest wystarczająco, aby całe zmieściły się w wnętrzu padów – przez co nie wywierają dodatkowego ucisku na samą małżowinę.

Zdjęć produktu:

1/3
 
Dzwięk

Słuchawki te podpinamy za pomocą combo jacka, bądź przez przejściówkę na podwójnego jacka jeśli nasze urządzenie nie wspiera combo. W słuchawkach zastosowano 40mm przetworniki neodymowe, które w tej wersji słuchawek zostały dodatkowo powleczone tytanem – tutaj niestety, musimy uwierzyć producentowi na słowo. Jeśli zaś chodzi o sam dźwięk, na wstępnie pragnę odnotować, że nawet na najwyższym ustawieniu głośności nic nie dudniło ani nie trzeszczało o czym warto wspomnieć, ponieważ nie jest to takie oczywiste w słuchawkach gamingowych. Scena jest przyzwoita, choć nie jest najszersza w porównaniu do wcześniej testowanych headsetów. Wszystkie pasma są słyszalne, nie ma problemu z odseparowaniem ich od siebie. Choć tony średnie są trochę płaskie i delikatnie stłumione przez pasma wysokie oraz basy, choć całościowo brzmią naprawdę niezłe. Wyciszeniem niestety słuchawki mnie negatywnie zaskoczyły. Zważywszy na ich masywną konstrukcje oczekiwałem sporego odcięcia od zewnętrznych dźwięków, tymczasem są zaledwie trochę tłumione.

 
Testy mikrofonu

W przypadku headsetów, istotny jest także mikrofon. Najlepszym pokazem możliwości będzie zademonstrowanie próbki głosu. Z góry zaznaczam, iż dźwięk nie był poddany żadnej obróbce, by zademonstrować jakość mikrofonów prosto po podłączeniu. Mikrofon będzie podpięty do zintegrowanej karty dzwiękowej oraz do zewnętrznej, dedykowanej – „Audiotrak Prodigy Cube” – aby sprawdzić jak inne podłączenie wpłynie na dźwięk tego mikrofonu. Poniżej znajdują się także wcześniej testowane mikrofony, aby mieć punkt odniesienia.

Zdjęć produktu:

1/2

 

Cougar Immersa TI – integra:

 

 

Cougar Immersa TI – Prodigy Cube:

 

 





Wcześniej testowane modele

 

Lioncast LX50:

 

 

Sharkoon Shark Zone H30:

 

 

Sharkoon Shark Zone H40:

 

 

Sharkoon Shark Zone H10:

 

 

Mionix Nash 20:

 

 

FUNC HS-260:

 

 

Trust starz microphone:

 

 

Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku