Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje Test Cryorig H7
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
Test Cryorig H7
Test Cryorig H7
Chłodzenia CPU

komentarzy:

0
Data Publikacji: 29 października, 2016
Kategoria: Chłodzenia CPU

Wygląd i jakość wykonania

 

Pierwsze wrażenie po wypakowaniu chłodzenia z kartonu jest naprawdę bardzo dobre. Z miejsca daję się zauważyć znakomitą jakość wykonania oraz niebanalny wygląd. H7 to konstrukcja jednowieżowa o wymiarach 145mm/123mm/98mm. Radiator składa się z 40 finów w technologii „Hive Fin”. Ma ona za zadanie przyspieszyć przepływ powietrza w kierunku tyłu, dodatkowo struktura plastra miodu zastosowana na przodzie zmniejsza jego zawirowania. Wieża jest asymetryczna względem miedzianej podstawy, przez co uzyskujemy pełną kompatybilność ze slotami pamięci ram oraz pierwszym slotem PCI. Za połączenie tych elementów odpowiadają 3 rurki cieplne o grubości 6mm. Warto wspomnieć, że zarówno spód jak i ciepłowody są poniklowane. Góra zabezpieczona jest gustowną plastikową osłoną z logiem Cryorig, która maskuje zakończenia heat pipe-ów. Otwór w topie umożliwia dostęp do śruby zabezpieczającej ramiona wspornika montażowego. Jest do dość ciekawy mechanizm. Ramiona poruszają się w sposób nożycowy oferując możliwość mocowania zarówno dla podstawek AMD jak i Intel bez dodatkowych elementów. Chłodzenie umożliwia konfigurację push-pull, jednak standardowo w zestawie znajduje się tylko jeden 120mm wentylator QF120. Śmigo samo w sobie jest wykonane dobrze, ma przyjemny design a rogi wykończone są piankami absorbującymi drgania, jednak jest dość głośne po przekroczeniu 1000RPM.

  • Cryorig H7
  • Cryorig H7
  • Cryorig H7
  • Cryorig H7
  • Cryorig H7
  • Cryorig H7
  • Cryorig H7
  • Cryorig H7
  • Cryorig H7
  • Cryorig H7

Zdjęć produktu:

1/10

Montaż chłodzenia. Zazwyczaj w tym momencie nadchodzi czas by wydobyć z opakowania masę przeróżnych elementów i dopasować je do siebie przy jednoczesnym zapoznaniu się z instrukcją obsługi. Jednak nie w Cryorig H7. W tym przypadku mamy dziewięć elementów: backplate, 4 śrubki oraz 4 dystanse a sam montaż jest banalny. Według zapewnień producenta cały proces powinien zająć tylko 4 min i nie ma w tym żadnej przesady. Najpierw dopasowujemy plate armour do otworów w płycie głównej, przekładamy śrubki by po drugiej stronie zabezpieczyć je wciskanymi dystansami. Teraz pozostaje nam przyłożenie wieży, odpowiednie ustawienie nożycowego mechanizmu i przykręcenie śrub. Proste prawda?

Cryorig_H7_17    
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku