Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Czapki z głów Rockstar, GTA 5 najlepiej sprzedającą się grą?

Mat Piscatella, analityk NPD Group ogłosił, że Grand Theft Auto V to najlepiej sprzedająca się gra od czasów, gdy firma rozpoczęła badania w tej dziedzinie. Było to w roku 1995.

  v-igg1-2880x1800  

Rockstar sprzedał już ponad 80 milionów kopii GTA, które swoją premierę miało już w 2013 roku. We wrześniu tego roku gra zadebiutowała na platformach Playstation 3 oraz Xbox 360. Już wtedy pobito niektóre rekordy. W zaledwie kilka dni po premierze, tytuł zarobił ponad miliard dolarów. Rok później GTA V trafiło na nowe generacje konsol – Playstation 4 oraz Xbox One. Pół roku później najnowszą odsłoną mogli cieszyć się posiadacze komputerów stacjonarnych.

 

Wysoką sprzedaż osiągnięto dzięki bardzo dobrej polityce. Rozłożenie premier na różne platformy oraz wprowadzanie usprawnień zarówno w rozgrywce jak i w walorach wizualnych pozwoliło na przyciągnięcie szerokiego grona klientów. Przykładem może być chociażby fakt, że na PC gra zadebiutowała w 60 klatkach na sekundę oraz z o wiele lepszymi teksturami.

  478-3840  

Dobrym pomysłem było również wprowadzenie trybu GTA Online. Który stał się tak właściwie głównym „contentem”. To w nim gracze mogą bawić się razem, zaś ogromna, regularnie powiększana liczba nowych rzeczy sprawia, że gracze nie zamierzają odejść od tytułu. Czy GTA V to najlepiej sprzedająca się gra w historii? Wątpię. W końcu solidnym przeciwnikiem jest tutaj Minecraft.

 
 

Źródło: Guru3D

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku