Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Rejestracja

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Steam: 33 miliony aktywnych użytkowników dziennie

Data Publikacji: 02 lipca, 2017

komentarzy:

Z okazji Indigo 2017, pracownik Valve, Alden Kroll, przedstawił ciekawe statystki związane z platformą Steam. Jak się okazuje, dziennie loguje się aż 33 miliony osób, zaś miesięcznie 67 milionów.

Chociaż danych nie jest zbyt dużo, to mimo wszystko robią one wrażenie. Według Aldena rekord jednocześnie zalogowanych użytkowników wyniósł 14 milionów, zaś od stycznia 2016 roku na platformie zakupiono aż 26 milionów produktów. To oznacza, że użytkownicy miesięcznie kupują aż półtora miliona produkcji.

  steam statystyki itpc  

Te statystyki dobitnie pokazują, że Steam jest liderem rynku. Pokazuje również jak dużo producentów gier ogranicza swoją potencjalną sprzedaż, nie oferując swoich tytułów na platformie Valve.

 

Aktualnie gracze skazani są na korzystanie z kilku platform jednocześnie, bowiem żadna nie zapewni im zgromadzenia wszystkich gier. Steam, Origin, GOG, UPlay – w każdym z tych serwisów znajdziemy interesujące pozycje, lecz w żadnym nie ma ich wszystkich naraz. Wygląda na to, że wciąż będziemy skazani na kilka kont, by móc korzystać ze swojej biblioteki.

 
 

Źródło: DSOGaming, opr. własne

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST Genesis Krypton 700
Data publikacji:
02.03.2018
Test be quiet! Dark Base Pro 900
Data publikacji:
18.03.2018

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku