Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Sztuczna Inteligencja ma pomóc zwalczać wirusy

Microsoft wysyła sztuczną inteligencję do walki z nowym malware. Ma to pozwolić na o wiele lepszą ochronę przed zagrożeniami, które nie są znane programom antywirusowym. Jednym zdaniem – ma być dobra w improwizacji.

Świat staje w obliczu nowych zagrożeń, związanych głównie z ransomware. Jakiś czas temu mieliśmy do czynienia z WannaCry, zaś wczoraj hakerzy zaatakowali przy pomocy wirusa Petya. Microsoft ma bardzo ciekawy pomysł na to, jak wyprzedzić hakerów i stworzyć narzędzie, które poradzi sobie z malware, którego jeszcze nie poznaliśmy.

  windows-defender-atp-security-analytics  

Mowa o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w oprogramowaniu antywirusowym. Nadchodząca aktualizacja programu Windows Defender wzbogaci go o narzędzie do przedwczesnego wykrywania infekcji. Rob Lefferts, dyrektor Windows enterprise, twierdzi, że „Advanced Thread Protection” korzystać będzie z serwisów chmurowych w celu stworzenia antywirusa, wykorzystującego sztuczną inteligencję. Ma to znacząco usprawnić Defendera w zapobieganiu cyberatakom.

 

Jedną z funkcji AI (Artificial Intelligence – sztucznej inteligencji) ma być umiejętność wykrywania poprzednio nieznanego malware na komputerze. Defender przenosi podejrzany kod do kwarantanny i szybko zidentyfikować nieznane oprogramowanie. Informacje odnośnie wirusa trafiają do sieci i z błyskawiczną aktualizacją są instalowane na innych komputerach na całym świecie.

 

Chociaż aktualnie mówi się o sztucznej inteligencji tylko w oprogramowaniu biznesowym, Microsoft prawdopodobnie planuje również implementację tego rozwiązania w konsumenckich wersjach systemu. Dodatkowo gigant chce, aby ATP wspierało „więcej platform oprócz Windowsa” i pracuje nad tym, by tak się stało. Aktualizacja zapowiadana jest na czas pomiędzy wrześniem a październikiem bieżącego roku. Wtedy również klienci biznesowi mogą spodziewać się implementacji sztucznej inteligencji.

 
 

Źródło: CNET, GeekWire (fot. wyróżniające)

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku