Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


ZX Spectrum powraca! Wszystko dzięki Indiegogo!

ZX-Spectrum-Vega-001

Firma Sir Clive Marles Sinclair postanowiła powrócić do branży gier wideo. Dzięki serwisowy Indiegogo postanowili przedstawić swój pomysł wskrzeszenia konsoli do gier ZX Spectrum. Sir Clive poprosił o 100 tysięcy funtów na produkcję nowej wersji ZX Spectrum. Cel udało się osiągnąć w ciągu 2 dni!

Za produkcję odpowiadać będzie firma Retro Computers, w której Sinclair posiada udziały. Za zebrane środki zostanie wyprodukowane 1000 konsol ZX Spectrum Vega, który w swojej pamięci będzie miał ok. 1000 gier z oryginalnej konsoli ZX Spectrum. Resztę tytułów [producent obiecuje posiada w bazie ok. 14000 gier i programów] będzie można pobrać za pomocą Internetu. Wg. planów producenta dwa miesiące po dostarczeniu pierwszej partii nowych konsol zostaną wyprodukowane kolejne 3 tysiące maszyn. Nowy ZX Specterum Vega ma kosztować ok. 590 zł, lecz jeszcze nie wiadomo czy produkt pojawi się w sprzedaży, gdyż na początek zostanie on podarowany lub umożliwiony do kupienia [osoby, które nie zapłaciły dużych kwot].

Na myśl przychodzi jedno, aczkolwiek ważne pytanie: Czy oprócz ludzi, którzy wsparli projekt na Indiegogo, produkt odniesie również komercyjny sukces i czy gry, które będą oferowane nie będą wyglądać strasznie, gdyż producent nie wspomina o skalowaniu czy przystosowaniu gier do nowych telewizorów i wysokich rozdzielczości wyświetlanych obrazów.

Źródło: Indiegogo / oprac. własne
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku