Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


ASUS: problemy z cenami kart to więcej sprzedanych laptopów!

Jak wygląda obecna sytuacja na rynku kart graficznych dla graczy każdy widzi. Aktualnie raczej nic nie wskazuje na to, iż szykuje się kres absurdalnie wysokich cen GPU, więc niektórzy użytkownicy szukają alternatyw. A może tak laptopy? ASUS planuje, że w 2018 roku w związku z zaistniałymi okolicznościami uda mu się sprzedać pół miliona gamingowych notebooków więcej.

 

Ta prognoza zdaje się być największym przyrostem w ciągu ostatnich lat i, co więcej, wydaje się dość realistyczna. Do czasu kryptowalutowego boomu laptopy dla graczy nie były opłacalne, lecz obecnie windowanie cen sprawiło, iż potrafią one konkurować z niektórymi zestawami komputerowymi, oferując niewiele mniejszą wydajność. Celem ASUS-a jest sprzedanie 500.000 sztuk gamingowych notebooków więcej, niż miało to miejsce w 2017 roku. Dla przypomnienia firma pochwaliła się wynikiem 1,5 mln sprzedanych egzemplarzy, więc przyrost miałby wynieść aż 33%.

  asus rog  

Nie wiadomo jednak, jak w nawiązaniu do takich prognoz będzie wyglądać polityka cenowa nie tylko tej firmy, ale również innych producentów laptopów dla graczy. Czy takie urządzenia podrożeją, czy może pozostaną na aktualnym pułapie? Czekamy z niecierpliwością na rzekomą premierę kart graficznych Ampere od Nvidii, może one zaprowadzą jakiś porządek na tym chaotycznym rynku. Oby!

 
 

Źródło: PCGamesN, ASUS (zdj.)

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku