Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Fortnite nie będzie w Google Play

Epic Games zdecydowało się na ruch, którego nie spodziewał się chyba nikt. Jak zwykle chodzi o pieniądze. Studio bowiem nie chce się dzielić z Google zyskami z mikrotransakcji. Chytrość? Raczej nie, albowiem gigant z Mountain View ustawił prowizję na aż 30%.

 

Fortnite według raportów Epic Games na iOS-ie przynosi zyski rzędu 2 mln dolarów dziennie. To ogromne pieniądze, a warto wspomnieć, że jeszcze większy rynek, jakim jest Android, wciąż czeka na swoją wersję mobilnej gry. O ile w przypadku systemu Apple studio nie miało innej możliwości dotarcia do swoich klientów oprócz oficjalnego sklepu App Store, o tyle w przypadku zielonego robocika sprawa ma się nieco inaczej.

  fortnite mobile wersja mobilna ios iphone ipad appstore rekordowe zyski 15 milionow dolarów 20 dni itpc  

Google zabiera od każdej sprzedaży prowizję w wysokości aż 30%. Epic Games nie chce się dzielić zyskami i postanawia… ominąć oficjalny sklep Google Play. Na to pozwala otwartość systemu Android, który umożliwia instalację aplikacji z innych źródeł. Tak oto Fortnite pobierzemy z oficjalnej witryny autorów w wersji APK, aby potem zainstalować ją na swoim urządzeniu. W ten sposób ominięty zostanie pośrednik w postaci Google i 100% zysków wpłynie na konto Epic Games.

 

W tym momencie rodzi się jedno pytanie – co w przypadku bezpieczeństwa? Znając życie w Internecie zacznie krążyć mnóstwo apk podszywających się pod oficjalną grę, a malware z pewnością nie zabraknie również w Google Play. Radzimy zatem być czujnym i instalować grę tylko za pośrednictwem oficjalnej witryny.

 
 

Źródło: Epic Games

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku