Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje TEST BitFenix Enso Mesh
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST BitFenix Enso Mesh
TEST BitFenix Enso Mesh
Obudowy

komentarzy:

0
Data Publikacji: 11 lutego, 2019
Kategoria: Obudowy

Wygląd i jakość wykonania

 

Wstęp nie napawa optymizmem, więc postaram się to przełamać. Stylistyka obudowy to jedna z tych cech, która zdecydowania do mnie przemawia. Jest ona prosta, a zarazem łączy w sobie znamiona aktualnie promowanych trendów. Nie można jej odmówić ciekawego, a zarazem atrakcyjnego wzornictwa. Z frontu, gdyż to głównie on się wyróżnia, znajdziemy powierzchnię typu mesh z umieszczonym pod nią filtrem siateczkowym, zaś na rogach producent pokusił się o zastosowanie adresowalnych diod RGB LED. Co to oznacza w praktyce? Wszyscy fani tęczowych komputerów będą mogli ustawić sobie dowolne kolory wraz z przenikaniem na każdym z fragmentów podświetlenia. Pod spodem znajduje się wentylator 120mm, zasilany z gniazda 3-pin lub (o zgrozo) molexa oraz dwa dodatkowe miejsca na kolejne śmigła 120mm. Istnieje też możliwość zamiany na dwa w rozmiarze 140mm. W jaki sposób się tam dostać. Producent przewidział dwie opcje. Możemy zdemontować cały przedni panel, gdyż tak jak w większości skrzynek jest on po prostu przyczepiony na plastikowe zatrzaski. Wtedy też ściągamy wszystko, łącznie z diodami. Druga opcja, znacznie praktyczniejsza to demontaż samej siatki mesh, która trzyma się na dwóch magnesach.

Zdjęć produktu:

1/3

 

Górna powierzchnia łącząca się z frontem zawiera panel kontrolny, w skład którego wchodzą:

– wejście mikrofonowe,

– wyjście słuchawkowe,

– dwie diody informacyjne,

– przycisk podświetlenia,

– przycisk zasilania,

– przycisk reset,

– dwa gniazda USB 3.0.

 

Poza tym mamy dalej dostęp do dwóch otworów montażowych dla wentylatorów 120mm, przykrytych jedną z dwóch maskownic. Do wyboru mamy siatkę mesh lub wypełnienie sprawiające dość kiepskie wrażenie. Funkcjonalność wspomnianych otworów montażowych jest dość ograniczona ze względu na małą odległość od płyty głównej, przez co nie uda nam się tutaj zainstalować żadnej chłodnicy.

 

Panel roboczy został wykonano ze szkła hartowanego, przykręconego czterema śrubkami do gumowych kołków dystansowych – jest to najczęściej spotykane rozwiązanie i nie ma się czemu dziwić. Zapewnia ono stabilność dla osadzonego szkła oraz minimalizuje ryzyko uszkodzenia tafli. Po przeciwnej stronie widnieje blacha bez żadnych wytłoczeń. Nie wpływa to jednak negatywnie na ilość miejsca do aranżacji okablowania, gdyż jest go tam dwóch centymetrów.

Zdjęć produktu:

1/2

 

Tylna powierzchnia wygląda dokładnie tak jak we wszystkich obudowach. Obok wycięcia na panel I/O znajduje się drugi dołączony do zestawu wentylator, tym razem w wariancie RGB. Jest to wariant z podświetlanym wirnikiem, bez dodatkowych efektów świetlnych, które możemy spotkać u konkurencji. Poniżej umieszczono siedem perforowanych, wykręcanych śledzi na karty rozszerzeń. Same śruby mocujące śledzie zostały dodatkowo zabezpieczone przesuwaną maskownicą.

 

U dołu widnieje otwór na zasilacz montowany wyłącznie wentylatorem do dołu, gdyż nie ma nad nim żadnego otworu do wentylacji. Pod spodem widzimy cztery bardzo wysokie nóżki z piankowym wykończeniem oraz filtr na zasilacz. Sam filtr jest dość sprytnie umiejscowiony, gdyż nie musimy obracać obudowy by go wyczyścić. W tym przypadku uchwyt do wyciągania znajduje się po stronie panelu roboczego.

Zdjęć produktu:

1/2

 

 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku