Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Microsoft pracuje nad Xboxem tylko do streamowania gier

Microsoft pracuje obecnie nad dwiema konsolami. Jedna z nich to tradycyjny następca Xboxa One. Druga ma być dość nietypowym urządzeniem o nazwie Scarlett, albowiem umożliwi granie tylko w streamowane z chmury gry.

 

Na fanowskiej stronie Thurrott pojawiły się doniesienia o urządzeniu z nazwą Scarlett, które, według wewnętrznego źródła, ma posiadać tylko funkcję gry w streamowane z chmury produkcje. To pozwoli na znaczącą redukcję kosztów produkcji i sprzedaży, albowiem taki sprzęt nie musi posiadać wyśrubowanej specyfikacji. Okupione to jednak będzie koniecznością bezustannego dostępu do Internetu i dość szybkiego łącza.

  Xbox-One-S-Hero-Logo-1024x576  

To dość ciekawa opcja w dobie ciągle rozwijanej technologii streamingu gier. Obecnie do dyspozycji użytkownikom oddane są pierwsze urządzenia tego typu w postaci chociażby Steam Link, lecz wykorzystują one komputer gracza, który znajdować się może w innym pokoju. Idea Microsoftu jest taka, by najzwyczajniej w świecie całą moc obliczeniową generować w chmurze, gdzie do dyspozycji oddane są potężne narzędzia.

 

Oprócz zakupu urządzenia Scarlett będziemy zatem zmuszeni do wykupienia subskrypcji, umożliwiającej granie w streamowane tytuły. To dość ciekawe rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt znaczącej redukcji rozmiarów samej konsolki, dzięki czemu stanie się bardzo mobilna i bez problemu zagramy ze znajomymi u nich w domu. Dodatkowo niższa cena również może być ciekawa, zważywszy na fakt, że obecnie nowego Xboxa One S jesteśmy w stanie kupić nawet za 600-700 zł w różnych promocjach.

  allowplaytostreaming  

Kwestią sporną wciąż pozostanie opóźnienie, które obecnie dość mocno daje się we znaki również w przypadku streamowania gier bez udziału chmury. Co w przypadku Internetu, gdzie opóźnienie może być zwielokrotnione? Rozgrywka w bardziej dynamicznych produkcjach znacząco się utrudni poprzez czas, jaki minie od naciśnięcia przycisku na kontrolerze, przez przejście sygnału do konsoli, następnie do chmury i późniejszym jego wykonaniu w samej grze.

 

Microsoft ma 2 lata na okiełznanie raczkującej jeszcze technologii. Według doniesień nowe konsole zadebiutują na rynku w 2020 roku. Co prawda data ta nie jest potwierdzona przez firmę, lecz na ostatnich targach E3 gigant z Redmond pochwalił się, że już pracuje nad następcą One.

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku