Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje Mionix Avior 7000
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
Mionix Avior 7000
Mionix Avior 7000
Myszy

komentarzy:

0
Data Publikacji: 03 kwietnia, 2015
Kategoria: Myszy

FUNKCJONALNOŚĆ I OPROGRAMOWANIE

Zdjęć produktu:

1/6

Mysz została wyposażona w 9 w pełni programowalnych przycisków. Nad scrollem umieszczono dwa przyciski do zmiany DPI (wartości te zmieniamy w oprogramowaniu).Zarówno po prawej jak i lewej stronie umieszczono dwa przyciski, te po prawej podstawowo odpowiadają za dalej/wstecz, zaś po lewej są fabrycznie wyłączone. Bez problemu jednak możemy im przypisać inną funkcje, o czym szerzej wspomnę w dalszej części wpisu. Mysz dodatkowo została wyposażona w podświetlenie (do wyboru kolory z palety RGB), a obejmuje scroll i logo znajdujące się na korpusie myszy.

 

Oprogramowanie tak jak w przypadku poprzednika (Mionix Naos 7000) wygląda identycznie. Wita nas szczegółowy interfejs o ciemnej kolorystyce z zielonymi akcentami. W pierwszej z zakładek dostajemy możliwość przypisania dowolnej funkcji pod każdy z dziewięciu przycisków, takie jak: przypisanie dowolnego przycisku, klawisza z klawiatury, zmianę profili, doklejenie makra, czy nawet wyłączenie go całkowicie. W tej zakładce dostajemy również możliwość: ustawienia częstotliwości odświeżania, szybkość podwójnego kliku, prędkość scrolla, czy nawet włączyć dodatkową korekcje ruchów wskaźnika.

 

W oprogramowaniu myszy jedną z najistotniejszych zakładek jest ta, gdzie możemy spersonalizować sensor. Nie inaczej jest w tym przypadku, ponieważ druga zakładka zapewnia nam takie opcje. Możemy znaleźć w niej np. ustawienia zmiany DPI w trzech różnych zakresach na każdy z profili przy czym oś X i Y możemy ustawiać niezależnie. Dodatkowo dostajemy możliwość: wygładzania ruchów kursora oraz regulacji kąta nachylenia, szybkość wskaźnika oraz regulacji lod. Co ciekawe Mionix również umieścił tutaj prosty algorytm, który powie nam czy powierzchnia na której pracujemy nadaje się pod ten sensor. W zależności od podkładki wyniki były zróżnicowane:blat biurka uzyskał 10%, SteelSeries QCK mini 70%, Func F-series 10L 90%, zaś SteelSeries 4HD aż 100%.

 

Kolejna zakładka ucieszy fanów świecidełek, ponieważ znajdują się tu wszystkie ustawienia dotyczące podświetlenia myszy. Możemy ustawić aby kolory przechodził z jednego do drugiego według palety barw, nadać wybrany kolor z palety, bądź wpisać ręcznieinteresujący nas kodz palety RGB. Możemy zdecydować czy chcemy mieć włączone podświetlenie tylko scrolla,czy logotypu,albo nadać im kolory niezależne od siebie. Dostajemytakże możliwość zmiany trybów na światło: ciągłe, pulsacyjne, migające lub zanikające. Natomiast osoby niegustujące w podświetleniu, mogą również je całkowicie wyłączyć.

 

W kolejnej zakładce dostajemy edytor makr.Możemy w nim nagrywać własne sekwencje klawiszy i przycisków, w których zostaną zapamiętane opóźnienia każdego kliku, bądź użyte przyciski pozostaną w fazie kliku. Możemy też ręcznie edytować każdą fazę makra przez zmianę opóźnienia, usunięcie danego zdarzenia albo nadanie nowego.

 

W ostatniej zakładce zostały umieszczone odnośniki do często zadawanych pytań, rejestracji produktu, kontaktu z suportem oraz ściągnięcia najnowszych sterowników. Wszystkie wyżej wymienione zakładki są przypisane osobno do każdego z pięciu wbudowanych profili. Dzięki czemu każdy z profili jesteśmy stanie wykorzystywać w innej grze, czy to ze względu na czułość myszy, przypisane przyciski, czy makra. Przez zastosowanie kolorowego podświetlenia możemy w łatwi sposób odnaleźć się w aktualnie wybranym profilu, bez konieczności zerkania do oprogramowania, oczywiście najpierw musimy zapamiętać jaki kolor przypisaliśmy pod daną grę.

 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku