Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje TEST NZXT Manta
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST NZXT Manta
TEST NZXT Manta
Obudowy

komentarzy:

0
Data Publikacji: 07 grudnia, 2016
Kategoria: Obudowy

Funkcjonalność

 

Wnętrze sprawia wrażenie bardzo przestronnego, natomiast nie jest tak kolorowo gdy weźmiemy pod uwagę wymiary obudowy. Mieści ona zaledwie płyty ITX, podczas gdy konkurencja w podobnych wymiarach oferuje mATX. Tacka na płyte główną posiada wycięcie umożliwiające montaż backplate chłodzenia bez wyciągania płyty, co jest niewątpliwie atutem. W najpotrzebniejszych miejscach znajdują się przepusty na kable, a główny z nich którym przeprowadzamy przewód 24pin zasłonięto maskownicą. Złącze zasilania PCIe przeprowadzamy przez specjalnie wycięcie w piwnicy, dzięki czemu kabel widoczny jest tylko w drobnym fragmencie. Taki zabieg przekłada się w pozytywnym stopniu na wygląd wnętrza.

Zdjęć produktu:

1/3

W obudowie bez problemu zmieścimy trzy dyski 2,5cala, bądź dwa dyski 3,5cala. Część osób niewątpliwie będzie zawiedziona, ponieważ obudowa nie oferuje zatoki 5,25cala przez co instalacja napędu, bądź kontrolera obrotów będzie niemożliwa. Całe szczęście producent zastosował HUBa do wentylatorów, dzięki czemu podepniemy ich wystarczającą ilość. Dodatkowo znajduje się tutaj płytka drukowana odpowiadająca za ledy w obudowie.

Zdjęć produktu:

1/4
 

Obudowa pomieści długie, bo aż 363mm karty i zasilacze, tak więc bez obaw skrzynka pomieści większość dostępnych komponentów. Maksymalna wysokość chłodzenia to 160mm, co nie jest oszołamiającym wynikiem. Osobiście oczekiwał bym 170mm, przy uwzględnieniu grubości obudowy (235mm). Wsparcie dla chłodnic jest dość spore, bo aż do 280mm konstrukcji, ale tu pojawia się pierwszy istotny problem. Montując konstrukcję 240mm byłem zmuszony zastosować tylko sześć śrub, gdyż szkielet nie pozwala na wkręcenie pozostałych. Pierwszą przeszkodą była sekcja zasilania płyty, a drugą maskownica głównego przepustu na okablowanie. Niewątpliwie taki stan rzeczy martwi, zwłaszcza że można było łatwo zlikwidować oba problemy przez przesunięcie mocowania chłodnicy w stronę panelu bocznego. Można ten defekt delikatnie obejść montując wentylatory nad chłodnicą (wtedy przykręcamy całość od góry), niemniej jednak powoduje to głośniejszą pracę samych śmigieł.

Zdjęć produktu:

1/4
 

Jeszcze parę słów o miejscu, w które rzadziej zaglądamy, a konkretnie za tray płyty głównej, gdzie spoczywa nasze okablowanie. Szczerze przyznam, że ułożenie go w tej obudowie nie należy do najprzyjemniejszych. Wręcz powiedział bym, że trzeba się mocno postarać aby je sensownie ułożyć. Na szczęście dość sporo miejsca przy zasilaczu oraz w wytłoczeniu panelu bocznego.

Zdjęć produktu:

1/3
 

Konstrukcja niewątpliwie intryguje i ma swoje plusy zwłaszcza pod względem estetycznym, niestety aspekt praktyczny należało by trochę poprawić. Instalacja komponentów (zwłaszcza chłodnicy) może delikatnie irytować a próba ułożenia okablowania wywołuje szaleństwo.

 

 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku